Játékosan könnyebb tanulni. Miközben valamilyen könnyed feladatot végez a gyerkőc, észre sem veszi, mennyi mindent elsajátít. A képességfejlesztés egyik eszköze lehet a letölthető játék, mely különböző módon fejleszti a gyermekeket. A nyári szünidőre az alábbi játékainkat ajánljuk figyelmükbe:
1. Tátika – személyi adatok gyakorlásához
A tátika játékkal a személyes adatait gyakorolhatja a gyerkőc. Már 3-4 évesen is jó, ha meg tudja mondani nevét, életkorát, hogy hol lakik, hogy hívják a szüleit. A kinyomtatott lapot hajtsuk össze úgy, hogy egy tátikát kapjunk! A gyerkőc mondjon egy számot! Mi mozgassuk ennyiszer az ujjainkat és tegyük fel a kérdést! Játsszunk vele minél többet!
2. Illemkocka – hogy tudjuk, mi a helyes
Az illemkocka segítségével alapvető kommunikációs helyzeteket gyakorolhat a csemeténk. Mit kell mondani étkezéskor? Mit mondjunk, ha ajándékot kapunk? A hétköznapi szituációkban elhangzó beszédfordulatokat biztonságosan használhatja a gyerkőc az illemkocka segítségével. Vágjuk ki a sablont és ragasszuk össze a kockák oldalát! Dobjunk vele és olvassuk fel a kérdést! Beszélgessünk a gyermekkel az adott helyzetről. Ezzel a lelki egészségéért is sokat teszünk, hiszen figyelünk rá, meghallgatjuk.
3. Mozgásos dobókocka – erősíti az izmokat
Egy másik dobókockás játékunk, a mozgásos feladatok segítségével a nagymotoros mozgásokat gyakorolhatják a kicsik. Ugráljanak, szaladgáljanak, mozgassák meg a testüket a feladatok szerint!
4. Állatutánzó mozgások – vicces feladványok
További mozgásos játékot ajánlunk: az állatmozgásos feladatlap letöltésével is a nagymotoros mozgások gyakorlására nyílik lehetőség. Ehhez a játékhoz egy dobókockára is szükségünk lesz! A színes feladatlapon jól látható, mikor mit kell csinálni. 6-t dobtál? Akkor homorítsd és domborítsd a hátad, mint egy cica!
5. Ujjgyakorlatok - a figyelem gyakorlásához
Ujjgyakorlatos sablonunkat elsősorban azoknak ajánljuk, akik a gyermekük figyelmét, koncentrációját szeretnék erősíteni. Most igazán jó, ha összpontosítunk! A kék ellipszisre egyszerre kell ráhelyeznünk a mutató- és középső ujjunkat csukva, míg a piros szívecskékre nyitva. Mindezt végezzük egyszerre mindkét kezünkkel! Ez a szórakoztató játék segíti a jobb és bal agyfélteke összekapcsolását is! Kinek sikerül hibátlanul megcsinálnia a feladatot?
6. Játékos tanulás – finommotorikát fejlesztő játék
A finommotorikus mozgást, illetve a szem-kéz koordinációt fejleszti ez a sablon. A gyerkőcök gyakorolhatják vele a vonalvezetést, ami az iskolába való készülést segíti. Tükörképes feladatunk a türelemre és kitartásra is nevel. Egy ceruza segítségével könnyen elvégezhetők a feladatok.
7. Gyurmázó feladatlap – nyári mintákkal
Végezetül pedig egy igazi nyári mintás sablont hoztunk. A gyurmából formázzunk különböző alakzatokat és színesítsük vele a feladatlapot! Ha közben megkívántuk a fagyit, együnk egyet!
Egészségünkre!
Tekintsék meg termékajánlónkat is a cikk alatt!
Fejlesszék gyermekük képességeit készségfejlesztő fajátékokkal!