A játék fontossága
Napjaink rohanó világában nagy igény van a harmóniára, a kiegyensúlyozott életre, a nyugalomra. Mindenki szalad, teszi a dolgát, de néha jó egy kicsit megállni, megpihenni. Ha kibillenünk az egyensúlyunkból, ha túlhajszoljuk magunkat, annak kimerültség, hosszan tartó fáradtság, és akár betegség is lehet a vége. Ezért fontos, hogy a napi feladatok mellett iktassunk be szüneteket vagy időnként töltődjünk fel kedvenc elfoglaltságunkkal. Például este játsszunk egy jót közösen a családdal! Hogy mit? Nekünk van egy tippünk.
Egyensúlyozó társasjátékok
Ha már az egyensúlynál tartunk, ajánljuk figyelmükbe egyensúlyozó társasjátékainkat. Az óvodás korú gyerekek szívesen játszanak vele, s még nagyobb öröm, amikor a szülő is bekapcsolódik a játékba. A feladat nem is egyszerű. A billegő talpazatra kell felhelyezni a különböző elemeket úgy, hogy azok ne dőljenek le. Az óvodások kézügyességét fejlesztik ezek az egyensúlyozó játékok, hiszen ők még kissé ügyetlenebbek e téren. Figyelmet és türelmet igényel ez a játék részükről. Ámde a felnőttek sem tudják olyan jól megoldani a feladatot, mint hinnénk! Nekik már nagyobb a kezük, így könnyen lelökhetik a már felkerült elemeket a talpazatról. Ujjongás vagy visítás fogadja e tettet? Attól függ, kikkel játszunk.
Mit kell tudni az egyensúlyozó társasjátékokról?
Az egyensúlyozó társasjátékok többségénél speciális dobókockát is kell használni. Amilyen mintát vagy színt dobunk, olyan elemet kell felhelyezni. Ha valaki olyat dob, ami már fent van, vagy rosszul rakja fel az elemet, kimarad a dobásból. A társasjátékot csapatban is lehet játszani, de akár egyénileg is. Körülbelül 10-20 percet vesz igénybe egy toronyépítés, attól függően, mennyire vagyunk ügyesek. A gyerekeket hosszú időre képes lekötni, főleg, ha egy általuk kedvelt témát, mintát, formát választunk. Webáruházunkban több, mint 20-féle egyensúlyozó játékot talál. Például macska, maci, delfin, hintaló, jávorszarvas, bagoly, katica, Noé bárkája.
Egyensúlyozó társasjáték - Noé bárkája
Az egyensúlyozó társasjátékok fejlesztő hatása
A játék közben nemcsak a finommotorikus készségek fejlődnek. Olyan kompetenciák is erősödhetnek, amelyek a hétköznapi életben is fontosak: kitartás, kudarctűrés, tolerancia, koncentráció, megfigyelő képesség, logika. Sőt, a formák és színek tanulására is alkalmazhatók ezek a játékok.
Az egyensúlyozó társasjátékok önfeledt szórakozást nyújtanak az egész családnak, miközben arra is emlékeztetnek minket: nem jó, ha kibillenünk az egyensúlyunkból. De türelemmel és egy kis segítséggel végül minden a helyére kerülhet.
Nézzen szét kínálatunkban!